ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΣΤΟΥΣ 16

2012-09-17 10:28

Την πρόκριση για τους 16 του κυπέλλου ΕΠΣΣ κατάφερε και πήρε ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΠΟΝΙΑΣ εχθές το απόγευμα μέσα στην Ορεινή με 1-3 σε ένα πολύ δύσκολο αγωνιστικό χώρο. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 1' λεπτό ο Κτίστου για τον ΑΣΤΕΡΑ. Στο 66' λεπτό ο ΑΣΤΕΡΑΣ κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ρούμπος, στο 74' η γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 με  απευθείας γκολ από φάουλ και 3' λεπτά αργότερα ο Κτίστου ξανά χρίστηκε σκόρερ και έγραψε το τελικό 1-3. Τώρα ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΠΟΝΙΑΣ περιμένει να μάθει τον αντίπαλο του για την φάση των 16 στην κλήρωση που θα γίνει την τρίτη στις 18-9-2012 και ώρα 19:30. Στα υπόλοιπα παιχνίσδια τα σκορ ήταν: