ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΜΕ 2-0 ΕΠΙ ΤΗΣ ΒΕΡΓΗΣ

2012-09-23 21:28

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΠΟΝΙΑΣ κέρδισε με 2-0 εκτός έδρας την ομάδα της Βέργης. Στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΣΤΕΡΑΣ έδειχνε να μην μπορεί να αναπτυχθεί και αναγκάστηκε να αμυνθεί. Η ομάδα της βέργης είχε ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ αλλά βρήκε απέναντι της έναν πολύ καλό τερματοφύλακα τον Γιώργο χατζηπαναγή ο οποίος ήταν αυτός που κράτησε αλώβητη την εστία του ΑΣΤΕΡΑ. Στο δεύτερο ημίχρονο μέχρι το 51' η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε. Στο συγκερκριμένο λεπτό ο ΑΣΤΕΡΑΣ απέκτησε αρηθμιτικό πλεονέκτημα και άρχισε την αντεπίθεση. Το σκορ άνοιξε στο 68' ο Στάθης Σταυράκογλου με ωραία κεφαλιά. Στο 73' ο ΑΣΤΕΡΑΣ επέκτεινε το προβάδισμα του με γκολ του Ανέστη Γεμενετζή. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε και άλλες ευκαιρίες για γκολ δυστυχως όμως έμεινε το 2-0 μέχρι το τέλος του αγώνα. Καλύτερος παίκτης του ΑΣΤΕΡΑ ήταν ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΗΣ.