ΓΚΕΛΑ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΤΗΣΙΑ

2012-10-10 08:41

ο ΑΣΤΕΡΑΣ δυστυχώς δεν τα κατάφερε μέσα στην Πρώτη και έφυγε από το γήπεδο μόνο με ένα βαθμό. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ήταν καλύτερος και άνοιξε νωρίς το σκορ με τον Γεωργιόπουλο στο 8'. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ έχασε και άλλες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο θέλοντας να τελειώσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο , το οποίο τελείωσε 0-1. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΣΤΕΡΑΣ συνέχισε να επιτίθεται και αυτό είχε αποτέλεσμα να γίνει το 0-2 στο 61' με γκολ του Κτίστου. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ δημιούργησε και άλλες ευκαιρίες για να πετύχει το τρίτο γκολ κάτι που τελικά δεν ήρθε. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού οΑΣΤΕΡΑΣ δέχτηκε 2 γκολ από το πουθενά. Στο δεύτερο γκολ των γηπεδούχων ο διαιτητής έκλεισε τα μάτια καθώς η μπάλα βρήκε σε χέρι των γηπεδούχων , με αποτέλεσμα να στερηθεί ο ΑΣΤΕΡΑΣ την τρίτη συνεχόμενη νίκη του και να παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας του Β' ΟΜΙΛΟΥ. Στα άλλα παιχνίδια είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

ΑΝΑΤΟΛΗ - ΙΒΗΡΑ 0-3

ΨΥΧΙΚΟ - ΠΗΓΑΣΟΣ 3-1

ΒΕΡΓΗ - ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ 1-2

ΣΚΟΥΤΑΡΙ - ΝΙΓΡΙΤΑ 1-2

Ν. ΣΟΥΛΙ - ΑΓ. ΠΝΕΥΜΑ 3-3

ΧΡΥΣΟ - ΤΟΥΜΠΑ 3-0